środa, 11 czerwca 2014

Opowieść szpaka na stojaku

Pewnego razu z jaja dinozaura wykluł się szpak na stojaku, który zmontował ze śrub aparat i powiesił na szubienicy pocztówkę z Egiptu. Następnego dnia nieumiejętnie wsadził koronę króla do kielicha. Niestety nie wiedział, że korona ma magiczną moc ożywiania przedmiotów. Dzięki koronie kielich za wszelką cenę chciał zniszczyć szpaka na stojaku. Pewnego dnia kiedy szpak był na spacerze w parku, nagle zza krzaków wyskoczył kielich w koronie, który był nienaturalnych rozmiarów. Szpak był przerażony lecz odważny, więc zapytał się kielicha, dlaczego za wszelką cenę chce go zniszczyć. Zdumiony odwagą szpaka kielich, postanowił być dla niego tak miły i opowiedzieć mu całą historię. 
Kielich zaczął opowiadać: Dawno temu jak jeszcze byłeś jajem dinozaura, znalazł cię król Władysław Kurzastopa i pomyślał, że z tego jaja może się wykluć niesamowity dinozaur. Lecz któregoś dnia, król wpadł na pewien pomysł i postanowił wzmocnić mury zamku w obawie przed szukającym jaja wielkim dinozaurem. Korona króla posiadała niezwykłą moc, a król zdecydował, że musi zatrudnić doradcę. Lecz żaden poddany nie chciał się zdecydować na to, aby być doradcą króla. Król postanowił pierwszy raz użyć magicznej korony i ożywić swój ulubiony kielich. Kielich stał się bardzo dobrym doradcą. Później obawy króla się spełniły i zamek został zaatakowany przez wielkiego dinozaura. Zamek został zniszczony i pogrzebał w swoich gruzach dinozaura. Kielich był zrozpaczony ponieważ przeżył tylko on sam i jajo, które zaczynało powoli pękać. Król przed śmiercią jako swojego następcę wybrał jajo, a nie kielicha. 
I oto cała moja historia - powiedział kielich.
Po długiej opowieści kielich zdecydował się wyzwać szpaka na pojedynek, w którym będą musieli się zmierzyć w trzech konkurencjach. Pierwsza konkurencja polega na wejściu do komnaty ze złotem i wywiezieniu jak największej jej zawartości, tę konkurencję wygrywa zawodnik, który wywiezie więcej złota. Druga konkurencja polega na jak najszybszym pokonaniu trzydziestu kilometrów. Ostatnia konkurencja polega na starciu pomiędzy zawodnikami. W pierwszej konkurencji szpak musiał się nieźle natrudzić, aby wsadzić do swojego wozu jak najwięcej złota. Okazało się, że tę konkurencję wygrał kielich. w następnej konkurencji trzeba było wykazać się fizycznie. Konkurencja ta została wygrana przez szpaka, ponieważ użył swoich skrzydeł, co dało mu ogromną przewagę nad kielichem, który potrafił się tylko toczyć i podskakiwać. W ostatniej, decydującej konkurencji wydawało się, że szpak nie ma szans ponieważ kielich jest od niego o siedem metrów wyższy. Gdy kielich miał naskoczyć na biednego szpaka, nagle otworzył się portal, z którego na pomoc szpakowi wyruszyły super kucyki. W skład drużyny kucyków wchodziły: niesamowita Materhorn, ekspresowa Filly Second, kontrolująca siłę natury Zap, czarująca Gradience, Mrs Maverlous z magicznym lassem, oraz wstydliwa Saddle Rager. Kucyki wykorzystując swoje magiczne moce pokonały kielich, który rozpadł się na kawałki. Kucyki wraz ze szpakiem przeszły przez portal do krainy kucyków i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz