poniedziałek, 17 lutego 2014

Książki.

1. Najbardziej lubię czytać książki fantastyczne. Moja mama najbardziej lubi czytać magazyny psychologiczne, np.: "Charaktery". Mój tata najczęściej czyta książki i magazyny naukowe takie jak: "Journal of Neurosurgery" i "Journal of Radiosurgery". Moja siostra najbardziej lubi czytać książki z serii: "Pan Kuleczka" i "Wesoła farma". Babcie czytają gazety z modą i przepisami kulinarnymi. Dziadkowie lubią czytać gazety sportowe i rozwiązują krzyżówki. To już wszystko odnośnie tego zadania.
2. Znacie książkę "Przygody Mikołajka"? Jeśli nie, to zachęcam do przeczytania. Jest to książka o chłopcu w wieku szkolnym, pochodzącym z Francji. Ma on wiele ciekawych przygód. Najbardziej utkwiła mi w pamięci przygoda Mikołajka i jego przyjaciela Alcesta w sklepie mięsnym. Alcest jako znawca i miłośnik jedzenia poduczył tam nieco zagubionego w tym temacie Mikołajka.


3.W 2156 r. ludzie nie będą czytać książek, do kupienia będą specjalne dyski. Dyski te będą przenosić "czytającego" do świata danej książki. W świecie tym będzie można obejrzeć treść książki. Obraz oczywiście będzie w 4D.  Będzie można też spotkać się z bohaterami danej książki. Myślę, że ta nowoczesność bardzo ograniczy ludzką wyobraźnię. To już wszystko na temat 2156 r.


Jeśli chcesz zobaczyć chmurę myśli to kliknij  tutaj.






3 komentarze:

  1. Ojej, ale oryginalne magazyny! Twoja propozycja przyszłości jest ciekawa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Patryk.P Bardzo podoba mi się twoja wizja przyszłości.Chciałbym aby już teraz tak wyglądało czytanie książek.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniale! Twoja ocena jest już na e-dzienniczku (co oznacza "wiato" w Twojej chmurze wyrazów?).

    Zad. 7
    Termin realizacji: 14.03. PP 15p.
    Przepisz z zeszytu (bez błędów!) twoje opowiadanie o misiu. Możesz je uzupełnić o dodatkowe elementy dostrzeżone na filmie (link: http://www.adme.ru/video/stoj-do-konca-i-ne-vzdumaj-slomatsya-620555/). Pamiętaj, że fragment dotyczący spotkania misia z pumą ma obejmować przynajmniej 7 zdań, rozpoczynać się od “Pewnego razu…”, a kończyć na “Na szczęście…”. Ponadto należy wcielić się w postać niedźwiadka i opisywać zdarzenia z jego perspektywy, czyli w 1 osobie. Następnie napisz dalszą część historii, w której filmowy miś spotka Mowgliego i jego przyjaciół (przynajmniej 10 zdań, musi być pozytywne zakończenie!). W swoim opowiadaniu nie stosuj dialogów, a mowę zależną, czyli konstrukcje np.: "Spytałem, czy mogę się z nim bawić.", albo "Słyszałem, że powiedział mu o tym, co wtedy czuł." Będzie oceniana logika i spójność Twojego tekstu.
    PR (+0-8 punktów, nieobowiązkowe): własny plakat lub ilustracja, wykonane dowolną techniką, dołączone do postu z opowiadaniem i związane z treścią Twojego tekstu; wykorzystanie w swym opowiadaniu różnych technik spójnego opisu (przymiotniki, przyimki, bogactwo językowe rzeczowników określających przestrzeń lub wygląd bohaterów, porównania, przypuszczenia, sugestie, itd.).
    Powodzenia :)

    OdpowiedzUsuń